Bogdan Borza, cel mai bun sportiv din Judeţul Alba

Sala festivă Alba Mall a găzduit marţi Gala Sportului judeţean Alba, ediţia 2011, ocazie cu care cei mai merituoşi sportivi din judeţul nostru au fost premiaţi.
Evenimentul a scos din buzunarele celor de la Consiliul Judeţean 45.000 de lei, în vreme ce Direcţia Judeţeană pentru Tineret şi Sport a oferit 5.000.
Festivitatea de premiere a fost oficiată de Ion Dumitrel şi de către Dan Opruţa, directorul Direcţiei judeţene pentru tineret şi sport.
Sporturi olimpice, primii 10 sportivi:

Bogdan Alexandru Borza, club CSO Cugir, Sport Tenis
Marcel Cercea, LPS/CSS Alba Iulia, Judo
Ana Rodean, CS Unirea/ CS Universitatea Alba Iulia, Atletism
Daniela Loghin, CS Atletic Club ”Mica Romă” Blaj, Atletism
Anca Bunea, CS Atletic club ”Mica Romă” Blaj, atletism
Ana-Maria Groza, CS Unirea/ CS Univeristatea Alba Iulia, atletism
Alina Boholţan CS Unirea/ CS Universitatea Alba Iulia, haltere
Ana Maria Sturza, CS Unirea Alba Iulia, haltere
Andrei Tanţoş, CSS Câmpeni, ski
Mădălina Istrate CS Unirea/CS Universitatea Alba Iulia, atletism.
Top 10 sportivi neolimpici:
Carmen Pârva, CS Zamolxis, powerlifting
Robert Marcu, CS Fudokan Sebeş, karate fudokan
Iulia Dodoc, CS Dojokan Activ Aiud, karate WRC
Robert Szakacs, CS Dojokan Activ Aiud, karate WRC
Sergiu Martin, CS Fudokan Sebeş, Karate Fudokan
Andreea Dănilă, CS Unirea Alba Iulia, orientare sportivă
Larisa Simionescu, CS Zamolxis, powerlifting
Szolt Szabo, CS Dojokan Activ Aiud, Karate WRC
Alexandra Avram, CS Zamolxis Alba Iulia
Tamas Bogya, CS Unirea Alba Iulia, orientare sportivă.
Menţiuni sportivi:
Gavrilă Pleş, CS Unirea, box
Florin Nicula, CS Unirea, box
Ioan Pleş, CS Unirea, box
Ionuţ Muntean, CS Unirea, culturism
Ovidiu Vâtcă, CS Unirea, culturism
Alexandru Iancu, LPS/CSS Alba Iulia, înot
Andrei Pleşa, LPS/CSS Alba Iulia, înot
Dragoş Rus, LPS/CSS Alba Iulia, înot
Andreea Cuşitar, CS Unirea, judo
Darius Bogdan, CS Unirea, judo
Ana Maria Coman, CS Paul Tomiţa, golf
Laurenţiu Coman, CS Paul Tomiţa, golf
Menţiuni LPS/CSS:
LPS Alba Iulia, antrenor George Lăncrănjan, baschet
CS Universitatea Alba Iulia, Alexandra Uiuiu, baschet
LPS Alba Iulia, Mircea Oprea, handbal
CSS Blaj, Emil Ciufudean, volei
Antrenori olimpici:
Gabriel Avram, CS Unirea/ CS Universitatea, atletism
Ioan Păcurar, CSO Cugir, Tenis
Ioan Todor, LPS/CSS Alba Iulia, Judo
Antrenori neolimpici:
Nicolae Crăciun, CS Dojokan Activ Aiud, Karate WRC
Gabriel Haşa, CS Fudokan Sebeş, Karate Fudokan
Ovidiu Pănăzan, CS Zamolxis Alba Iulia, powerlifting
Menţiuni antrenori:
Nicolae Bob, LPS/CSS Alba Iulia, înot
Cristian Dinu, CS Unirea, Judo
Nicolae Paştiu, CS Unirea, box
Ovidiu Pănăzan, CS Unirea, culturism
Conducători cluburi:
Marius Anghel, CS Unirea
Alexandru Dăncilă, LPS Sebeş
Ioan Frăţilă, CS Zamolxis Alba Iulia
Antoniu Mara, CSS Blaj
Nicuşor Marcu, LPS Alba Iulia
Sorin Şimon, CS Universitatea
Premii speciale – sportivi:
Rareş Andriuc, CSO Cugir, Tenis
Mihai Beldie, CS Autor Fairplay Abrud, automobilism
Andrei Cordea, AJVPS, pescuit sportiv
Cristina Marincaş, CC Cugir, orientare
Robert Muscaliuc, CC Cugir, orientare
Alina Puşcaş, CC Cugir, orientare
Premii pentru întreaga activitate:
Marian Mircea, box
Gheorghe Constantin, box
Mihai Frăţilă, Colegiul Naţional ”Horea, Cloşca şi Crişan”
Sportivi veterani:
Mircea Bogdan, atletism
Ilie Cioca, atletism
Emilia Guşat, atletism
Vasile Hârjoc, atltetism
Emil Sufleţel, atletism
Emeric Szakacs, tenis
Profesori de sport, premii pentru rezultate obţinute la etapa naţională a ONSS-2011:
Paul Ciucă, Şc, cls I-VIII, Daia Română, handbal băieţi
George Lăncrănjan, LPS Alba Iulia, baschet fete
Vasile Batiu, Sc, cls I-VIII Petreşti, fotbal băieţi
Petre Wainberg, Şc, cls I-VIII ”Mihai Eminescu” Alba Iulia, fotbal băieţi
Cristina Man, Şc, cls I-VII ”T. Cocişiu”, Blaj, cros
Iancu Secăreanu, Grup Şcolar ”Ştefan Manciulea”Blaj, cros
Otilia Petrea, Şc, cls I-VIII, T, Câmpeni, cros
Profesori de sport pentru rezultatele obţinute la etapa interjudeţeană a ONSS-2011
Dorinel Ispas, LPS Alba Iulia, baschet fete
Horea Efrim, Colegiul Naţional IMC Blaj, volei băieţi
Ionela Blagu, Şc, cls I-VIII ”Decebal” Cricău, fotbal fete
Iancu Secăreanu, Colegiul Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia, baschet băieţi
Dan Bâlu, Col. Naţ, IMC Blaj, volei fete
Mircea Oprea, LPS Alba Iulia, handbal băieţi
Alexandru Weber, LPS Sebeş, handbal fete
Premii pentru Asociaţii sportive, cluburi sportive, licee cu profil sportiv, pentru activiatea din 2011:
Asociaţia ”Clubul Sportiv de volei Alba-Blaj”
CS Universitatea Alba Iulia
Asociaţia Handbal Club Alba-Sebeş
CS Unirea Alba Iulia
AS Rugby Club Cugir
AJF Alba
CSS Alba Iulia
LPS Alba Iulia
CS Zamolxis Alba Iulia
CS Dojolan Activ Aiud
CSS Blaj
CS Atletic ”Mica Romă” Blaj
CSS Câmpeni
CSO Cugir
CS Fudokan Sebeş
Asociaţia Bridge Club Apulum Alba Iulia
CS Auto Faiplay Abrud
CS Mova Alba Iulia
CS Alpulum Alba Iulia
Asociaţia judeţeană de radioamatorism
Asociaţia judeţeană de atletism
AJVPS
Asociaţia judeţeană ”Sportul pentru toţi”
Asociaţia judeţeană de Şah.

Cătălin Crăciun

 

http://www.informatiadealba.ro/2011/12/20/bogdan-borza-cel-mai-bun-sportiv-din-judetul-alba/

Anunțuri

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: